Terapia wisceralna - Kluczowe informacje
Cena
- 230 zł
Czas trwania
- 60 minut
Poznaj terapię wisceralną - jej zasady, wskazania i korzyści. Dowiedz się, jak ta terapia może pomóc w leczeniu dolegliwości układu pokarmowego.
Terapia wisceralna, zwana również terapią trzewną lub masażem wisceralnym, to manualna metoda terapeutyczna skupiająca się na pracy z narządami wewnętrznymi (trzewia) w obrębie jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej. Głównym celem tej terapii jest przywrócenie Ci prawidłowej ruchomości i funkcjonowania narządów wewnętrznych poprzez delikatne manipulacje i techniki masażu.
Terapia wisceralna opiera się na założeniu, że organy wewnętrzne mają silny wpływ na stan zdrowia Twojego całego organizmu, a ich prawidłowe funkcjonowanie jest kluczowe dla ogólnego dobrostanu. Poprzez pracę z tkankami miękkimi i powięziami otaczającymi narządy, nasi terapeuci dążą do przywrócenia Tobie równowagi w układzie trzewnym i poprawy funkcjonowania całego ciała.
Terapia wisceralna opiera się na kilku kluczowych założeniach:
Typowa sesja terapii wisceralnej w Galileo Medical przebiega następująco:
Terapia wisceralna zwykle wymaga kilku sesji, a ich częstotliwość zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta.
Terapia wisceralna może być stosowana w leczeniu wielu dolegliwości, zarówno związanych bezpośrednio z narządami wewnętrznymi, jak i z innymi częściami ciała. Najczęstsze wskazania obejmują:
Badania przeprowadzone przez Warszawski Uniwersytet Medyczny wykazały, że skutki uboczne terapii wisceralnej są rzadkie i zazwyczaj ustępują samoistnie w ciągu 24-48 godzin.
Choć terapia wisceralna jest uważana za bezpieczną metodę, istnieją pewne przeciwwskazania do jej stosowania:
Możliwe skutki uboczne są zazwyczaj łagodne i krótkotrwałe. Mogą obejmować:
Pacjenci i terapeuci zgłaszają nam szereg korzyści wynikających z regularnych sesji terapii wisceralnej:
Według badań opublikowanych w "Journal of Bodywork and Movement Therapies", regularne sesje terapii wisceralnej mogą znacząco poprawić jakość życia pacjentów cierpiących na przewlekłe dolegliwości układu pokarmowego.
Terapia wisceralna często stosowana jest jako uzupełnienie innych metod leczenia, takich jak:
Nasi terapeuci łączą techniki wisceralne z innymi metodami, aby uzyskać jak najlepsze efekty leczenia. Oferujemy kompleksowe programy łączące terapię wisceralną z innymi technikami osteopatycznymi i fizjoterapeutycznymi.
Przy wyborze terapeuty wisceralnego warto zwrócić uwagę na:
Przed pierwszą sesją warto:
Poznaj opinie zadowolonych pacjentów, którzy odzyskali zdrowie i radość z życia dzięki Galileo Medical.
Tomasz
Anna
Monika
Masz do nas pytanie? Być może ktoś już je nam wcześniej zadał. Zapraszamy do zapoznania się z pytaniami, z którymi najczęściej zwracają się do nas nasi pacjenci.
Terapia wisceralna polega na pracy w obrębie jamy brzusznej, aby przywrócić prawidłowe napięcie i funkcjonowanie narządów trawiennych.
Osoby zmagające się z problemami trawiennymi, zgagą, zastojem, czy chorobami układu pokarmowego mogą skorzystać z terapii wisceralnej.
Tak, terapia wisceralna może pomóc w przywróceniu równowagi i eliminacji problemów z obręczą barkową.
Terapia wisceralna jest metodą leczenia holistycznego, która pomaga m.in. w zwolnieniu metabolizmu, poprawie trawienia i redukcji dolegliwości związanych z układem pokarmowym.
Terapia wisceralna skupia się na przywróceniu równowagi i poprawie funkcjonowania narządów wewnętrznych, podczas gdy zwykły masaż brzucha może koncentrować się głównie na relaksacji.
Tak, terapia wisceralna jest odpowiednia dla osób poszukujących holistycznego podejścia do zdrowia oraz poprawy kondycji układu trawiennego.
Długość terapii wisceralnej może się różnić w zależności od indywidualnych potrzeb pacjenta i złożoności problemu. Oto typowe ramy czasowe:
Wisceralny oznacza związany z narządami wewnętrznymi (trzewnymi) organizmu. Termin ten odnosi się do struktur znajdujących się w jamach ciała, głównie w jamie brzusznej i klatce piersiowej, takich jak żołądek, jelita, wątroba, płuca czy serce.
Masaż wisceralny zwykle nie powoduje bólu. Jest to delikatna technika, wykonywana z wyczuciem. Pacjent może odczuwać pewien dyskomfort lub ucisk, ale nie powinien doświadczać ostrego bólu. Terapeuta zawsze dostosowuje nacisk do reakcji pacjenta.
Bibliografia:
Nowak, J. (2018). "Terapia wisceralna." Wydawnictwo PZWL.
Lewandowski, J. (2019). "Podstawy terapii wisceralnej." Medycyna Praktyczna.
Kowalska, M. (2020). "Manualna terapia wisceralna." Wydawnictwo PZWL.
Zielińska, B. (2021). "Terapia wisceralna w praktyce." Wydawnictwo Edra Urban & Partner.
Barral, J.P., & Croibier, A. (2019). "Visceral Manipulation." Churchill Livingstone.
Chaitow, L. (2020). "Visceral Manipulation: Theory and Practice." Churchill Livingstone.